1 € eur vlajka = 24,340 Kč
1 $ usd vlajka = 22,191 Kč
1 £ gbp vlajka = 29,157 Kč
Počasí radar
Webkamera na letišti

Výlety z Prahy

Nabízíme Vám výlety a transfery za pamětihodnostmi, zajímavostmi a krásami České republiky i EU.
Níže najdete nabídku výletů.
V případě, že jste nenašli Vaši destinaci, kontaktujte nás na emailu info@transport-airport-prague.com na telefonním čísle (+420) 721 099 333.

Brno

Brno - druhé největší město České republiky – je významným průmyslovým a obchodním centrem zvláště díky brněnskému Veletržnímu paláci, který frekvencí pořádaných výstav a veletrhů celosvětového významu určuje obchodní tep města. Brno se svou takřka už tisíciletou, nesmírně zajímavou a pestrou historií, nabízí celou řadu příjemných poznání. Typické panorama města tvoří katedrála sv. Petra a Pavla a Špilberk bývalý královský hrad ze 13. století. Více..

Český Krumlov

Celé generace návštěvníků regionu Jižní Čechy se shodují na jedné věci: je to oblast, kam se všichni s láskou vracejí. Je to kraj památek a přírodních krás, všeho, co činí dovolenou příjemnou – jak v létě, tak i v zimě. V jižních Čechách nalezneme více než 15 000 architektonických děl, zejména hradů, zámků, klášterů a měst nesmírné umělecké a historické hodnoty. Český Krumlov – město uvedené na seznamu UNESCO je považováno za nejlépe zachované renesanční město ve střední Evropě. Středověké domy historického centra města se nacházejí na jednom břehu Vltavy a nádherný zámek, druhý největší po Pražském hradě, dominuje břehu druhému. Historie se zmiňuje o tomto zámku poprvé v roce 1253. Můžete si zde prohlédnout barokní, renesanční a rokokové interiéry, zámecké zahrady s letohrádkem Bellar Více..

České Budějovice

Budějovice byly založeny roku 1265 českým králem Přemyslem Otakarem II. na soutoku dvou řek - Vltavy a Malše. Tato naše krátká procházka zamíří do historického středu Českých Budějovic, který byl roku 1980 vyhlášen Městskou památkovou rezervací. Chutné pivo se v Českých Budějovicích vaří od roku 1265, kdy Přemysl Otakar II. městu udělil různá privilegia, k nimž patřilo i právo várečné. Budějovický Budvar byl založen v roce 1895 jako první český akciový pivovar a 7. října téhož roku byla uvařena první várka. Více..

Hluboká

Zámek Hluboká je krásný novogotický zámek tyčící se nad řekou Vltavou. Byl vybudován v tudorském stylu a jeho základy se datují do 13. století. V zámku, jež je obklopen velkým anglickým parkem, se nacházejí bohaté sbírky tapiserií, dřevořezeb, porcelánu a starých zbraní. Více..

Plzeň

Královské město Plzeň bylo založeno Václavem II. roku 1295. V době svého založení se město pohodlně vešlo na rozlohu 20 ha a v jeho hradbách žilo jen asi 3 000 obyvatel. V současnosti je západočeská metropole Plzeň čtvrtým největším městem České republiky. Historické jádro města s gotickými, renesančními a barokními domy bylo v roce 1989 prohlášeno městskou památkovou rezervací. Více..

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně – významné západočeské lázně, městská historická zóna oblíbená pro svou poetickou atmosféru, umístěná v chráněné přírodní rezervaci Kladská, lázně se 40 minerálními prameny rozmístěnými přímo ve městě, zpívající fontána, muzeum. V Mariánských lázních se léčí široké spektrum nemocí díky velmi rozmanitému chemickému složení pramenů. Více..

Karlovy Vary

Karlovy Vary – nejznámější západočeské lázeňské město bylo založeno českým králem Karlem IV. ve 14. století. Můžete ochutnat vodu ze dvanácti léčivých termálních minerálních pramenů, obdivovat krásu historické i moderní kolonády a koupit si typické suvenýry, jako např. oplatky, porcelán a sklo značky Moser nebo Becherovku, známou jako 13. léčivý pramen Karlových Varů. Lázně Karlovy Vary jsou známé léčbou nemocí zažívacího ústrojí a metabolických a endokrinálních poruch. Více..

Konopoště

40 kilometrů (27 mil) jižně z Prahy se nachází romantický zámek Konopiště, postavený na konci 13. století ve stylu francouzské pevnosti. Poslední soukromý vlastník, arcivévoda František Ferdinand d’Este, následník rakouského trůnu, byl zavražděn v Sarajevu v roce 1914. Zámek obklopený nádherným parkem nabízí rozsáhlé sbírky historických zbraní, nábytku, pozdě gotických soch, obrazů, vzácných tapiserií a nespočetných loveckých trofejí. Více..

Kutná Hora

Kutná Hora je městem, které bylo díky množství a kvalitě historických památek zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. S využitím bohatých stříbrných dolů se Kutná Hora stala druhým nejvýznamnějším městem středověkých českých zemí. Bohatství města umožnilo vznik bohaté architektury a výstavbu několika okouzlujících památek, jako např. Chrám Sv. Barbory nebo Vlašský dvůr. Další fascinující atrakcí Kutné Hory je Kostnice v Kutné Hoře-Sedlci. Jedná se o malou křesťanskou kapli nacházející se pod kostelem všech svatých v Sedlci, v blízkém okolí Kutné Hory. V Sedlecké Kostnici se nachází téměř 40 000 lidských koster, které jsou umělecky naaranžované a tvoří výzdobu i vybavení kaple. Více..

Liberec

Liberec leží v liberecké kotlině mezi Ještědským hřbetem a Jizerskými horami, na rozhraní Chráněných Krajinných Oblastí Jizerské a Lužické hory a Národního Parku Krkokonoše na severu Čech u hranice Německem a Polskem. Liberecký region se díky bohaté historii a přírodnímu bohatství stal rájem turistů, lyžařů a milovníků kulturních památek. Liberec je historickým městem s budovami vystavěnými v různých architektonických stylech. Dominantu Liberce tvoří skvost moderní architektury – originální konstrukce na vrcholu Ještědu ve výšce 1012 metrů. Více..

Terezín

Terezín byl založen na konci 18. století jako pevnost. Ještě dnes je město, ležící na soutoku řek Labe a Ohře, chráněno masivními hradbami. Hlavní a malá pevnost v Terezíně byly na danou dobu velmi moderní, ale postupně chátraly a ztratily svůj vojenský význam. Jen relativně nedávná minulost přivedla Terezín opět do povědomí lidí jako tragický symbol utrpení desítek tisíc nevinných lidí, kteří zde zahynuli během nacistické okupace své vlasti. Více..

Slavkov u Brna

Slavkov - místo, kde došlo k největší bitvě napoleonských válek - "Bitvě tří císařů". V bitvě u Slavkova v roce 1805 Napoleon porazil spojené armády ruského a rakouského císaře. Zámek Slavkov postavený v barokním stylu v roce 1700. Sbírky obsahují nejen obrazy a knihovnu, ale také předměty Napoleonovy osobní potřeby z doby jeho pobytu zde. Více..

Telč

Město Telč leží v členité, lesnaté oblasti Jihlavských vrchů. Je uzavřené rybníky a branami a po celá staletí si udrželo svou osobitou tvář z časů svého zakladatele a stavebníka renesanční Telče – Zachariášem z Hradce. Historické jádro města bylo díky mimořádné zachovalosti a množství památek zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO v roce 1992. Městu dominuje zámek, v jehož přízemí se zachovalo několik unikátně zdobených prostor – místnosti s bohatou dekorativní a figurální sgrafitovou výzdobou a kaplí Všech Svatých. K celkové bohaté výzdobě renesančních interiérů zámku byly roku 1994 veřejnosti zpřístupněny i prostory nazývané podle posledních majitelů – Pokoje Podstatných. V nich se dochovala v autentickém stavu výbava – mobiliář a předměty osobní potřeby z období 19. sto Více..

Litomyšl

Město Litomyšl – místo, kde se narodil světoznámý skladatel Bedřich Smetana a které každý rok hostí festival Smetanova Litomyšl. Navštívíme původní renesanční zámek italského stylu, který byl velmi oblíben ve střední Evropě 18. století. Zemědělské budovy obklopující zámek byly většinou zbudovány v barokním stylu. Milovníci historie a znalci umění budou určitě chtít vidět tento poklad české renesanční architektury, zachovalé historické centrum města a zámek v Litomyšli, které byly v roce 1996 zapsány na seznam UNESCO. Více..

Moravský kras

Moravský kras – oblast roklí a stalagmitových jeskyní je velmi oblíbeným turistickým místem. Nejznámější a nejpůsobivější formací je propast a jeskyně Macocha s labyrintem podzemních chodeb vytvořených říčkou Punkva. Elektrický vláček vás přiveze ke vchodu do Punkevních jeskyní, odkud vyrazíte na kouzelnou projížďku po říčce Punkvě. Lanovkou lze vyjet na vyhlídku na vrcholu propasti Macocha. Více..

Kroměříž

Kroměříž, město velmi bohaté na historické památky, založené v 11. století, se nachází v úrodné hanácké nížině. Nejvýznamnější stavbou je velký barokní zámek, postavený na místě původního gotického hradu. Zámek Kroměříž se může pochlubit bohatými interiéry, sály, kongresovým sálem, kde se v roce 1848 konalo rakouské konstituční shromáždění, vrchnostenským sálem, knihovnou a arcibiskupskou obrazárnou, zámeckou zahradou a italskou květinovou zahradou. Více..

Karlštejn

Hrad Karlštejn byl postavený českým panovníkem Karlem IV. na nepřístupné skále nad řekou Berounkou. Zde si můžete prohlédnout korunovační klenoty a relikvie Karla IV, císaře Svaté říše římské. Hrad obklopený krásnou romantickou krajinou patří mezi nejvíce navštěvované hrady v České republice. Více..

Okružní jízdy Prahou

Martin tour hradVyzkoušejte prohlídky Prahy s naším dlouhodobým smluvním partnerem.
Pro rezervaci okružní jízdy Prahou.

All right reserved © 2005 - 2014